fbpx
İletişim: 0544 788 19 11 - 0212 951 04 99

Baby Botoks Mimiklerinizi Koruyor

Pek çok insan tarafından botoksun yüze şaşkın, bazen korkmuş bir ifade veren, mimikleri silen bir uygulama olarak algılanmasının nedeni, genellikle uygulamalardaki hatalar ve bazen de kişilerin yanlış istekleridir. Botoks uygulamasında uygun dozların doğru bölgelere yapılması en önemli koşuldur ve son yıllarda öne çıkan tiyatrocu botoksu da adı verilen baby botoks yöntemi, estetik kaygılara son vermektedir. Memorial Wellness Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Bora Özel, baby botoks hakkında bilgi verdi.

Botoks yaptırmak isteyen pek çok kişi “ifadem değişmesin ama kırışıklıklarım giderilsin” söylemiyle uzmanlara başvurmaktadır. Çünkü artık mimiklerin kaybolduğu botoks uygulamaları popülaritesini yitirmiş durumdadır. Baby botoks uygulaması yüzde donuk ve ifadesiz bir görünüme neden olmadan kırışıklıkları yok edebilme özelliği ile sıkça tercih edilmektedir. Baby botoksta kişiye verilen doz daha az tutulmakta ve her kas bölgesine uygulama yapılmayarak mimiklerin donmasının önüne geçilmektedir.

Botoks ile dolgu işlemleri birbiriyle karıştırılıyor

Botoksla ilgili kulaktan dolma bilgiler, hastaları farklı beklentiler içine sokmaktadır. Bunların başında botoks ile dolgu uygulamalarının aynı sorun için birbirinin yerine geçecek uygulamalar olması gibi yanlış bir inanış gelmektedir. Botoks uygulamaları doldurma etkisi yaratmadığı için, dolgu yerine geçebilecek kozmetik uygulamalar değildir. Kırışıklık giderme amaçlı botoks, üst yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Bu bölgeler göz çevresinin yanlarında olan kaz ayağı olarak bilinen çizgiler, iki kaş arası dikey yerleşimli kızgınlık çizgileri ve alında yatay olarak yerleşmiş çizgiler olarak özetlenebilir.

Kaşınızın şekli önemli

Botoks uygulaması ile kırışıklık çizgilerinin yok edilmesi, birkaç dakika içinde yapılabilen pratik bir işlemdir. Burada önemli olan, hastanın yüzü için gerekli efektin ne olduğunun belirlenmesi ve gerekli uygulamanın yapılmasıdır. Örneğin kaş şekli modası genellikle hastaların isteklerini yönlendirmektedir. Geçmiş yıllarda kalkık kaşlar ön plandayken botoks uygulaması da o bölgelerde yoğun olmak üzere yapılmaktaydı. Ancak son yıllarda kalın kaş modası olduğu için botoksun uygulanacağı bölge ve doz da buna göre belirlenmektedir. Botoks uygulamasından önce kişiye kaşlarının nasıl olmasını istediği mutlaka sorulmalıdır.

Botoksun etkisi geçmeye başladığında kırışıklıklarınız artmaz

Botoks yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle yüzde kas hareketi ile oluşan dinamik kırışıklıklar, mimik yapmadan oluşan statik kırışıklıklara dönüşmeden botoks enjeksiyonlarına başlanmalıdır. Botoks geçici bir uygulamadır ve ilk kez yaptıran bir kişide etki süresi 4-6 ay kadar olmaktadır. Tekrar eden uygulamalarda bu süre daha da uzamaktadır. Burada en merak edilen konulardan biri de botoksun etkisi geçtiğinde kırışıklıkların daha belirgin olup olmayacağıdır. Ancak tam aksine çizgilerin bir süre oluşmaması avantajdır. Yüzde o kaslar kullanılmadığı için daha fazla kırışıklık da olmayacaktır.

Uygulama bir öğle tatilinde yapılabilir

İlacın sulandırılarak hazırlanması ve uygulama süresi ortalama 10 dakika civarındadır. Yeni geliştirilen çok ince iğne uçları ile yapılan enjeksiyon ile ağrı hissi yok denecek kadar az olmaktadır. Yine dikkatli yapılan bir uygulama ile morluk ve şişlik de olmamaktadır. İşlem sonrası 2 saat uzanarak yatmak ve makyaj gibi ürünlerin yüze sürülmesi ya da yüzün yıkanması tavsiye edilmemektedir. 2 saat boyunca doktorun önereceği şekilde mimik hareketi yapılması toksinin kaslara ulaşma etkisini artıracağı için önerilmektedir. Elle masaj yapılması ise önerilmemektedir. Kontrolün, toksinin tam etkisinin oturduğu 10. günden sonra yapılması uygundur. İşlem sonrası etki 4.-5. günde başlamakta, 10. günde tam olarak ortaya çıkmaktadır. Yani işlem sonrası ertesi gün aynaya bakıldığında kırışıklıklarda herhangi bir azalma olmadığı görülmektedir. Botoksun kişinin ihtiyacı doğrultusunda dolgu ve lazer uygulamaları ile birlikte de yapılabilmesi mümkündür. Gebelik ve emzirme durumunda botoks yapılmayacağı unutulmamalıdır.

22, Ocak, 2017Bora ÖzelEtiketler: , ,

Related Post

Bora Özel author

No description.Please update your profile. View All Post

2 thoughts on “Baby Botoks Mimiklerinizi Koruyor

 • Emrah Yazıcı

  27, Eylül,2017 2 sene ago

  Kendisini benlerimin aldırmak üzere başvurdum. Operasyon öncesi korkuyordum. Fakat Bora hoca’nın eli o kadar hafif ki işlem ne zaman bitti anlamadım. Kendisi çok güler yüzlü, hastalarına çok değer veren bir doktor olmakla birlikte, çok pozitif bir insan bütün stresim alınmış, mutlu bir şekilde ayrıldım yanından. Harika bir doktor kesinlikle herkese tavsiye ederim. Herkes işini iyi yapan, pozitif ve insana değer veren bir hekim arıyorsa Bora Hoca’ya mutlaka gitmeli. Gidenler vazgeçemeyecektir.

 • Aslıgül

  26, Eylül,2017 2 sene ago

  Dünyanın en iyi kalpli, en insancıl, en mükemmel doktorudur Sevgili Bora hocam. İşine maximum özen gösteren, mükemmeliyetçi,detaycı, güleryüzlü eşsiz bir insandır kendisi. Bora hocama sevgilerim ve saygılarımla.

 • Yorumlara Kapalı!

  Kategoriler

  Arşivler

  Son Yazılar

  Etiket Bulutu