İletişim: 0544 788 19 11 - 0212 951 04 99

Kök Hücre Tedavileri

Plastik Cerrahide Kök Hücre Uygulamaları

2017 yılında estetik trendlerinde en çok talep kök hücre tedavileri olacak gibi gözüküyor. Bunun nedenlerine baktığımızda kök hücre tedavilerinin maliyetlerinin düşmesi, yağ dokusu hücreleri içinden kök hücrelerinin ayrılma işlemin kolaylaşması ve 2016 yılında bu tedavi ile gençleşen kadınların sayısının artması önemli faktörlerden birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peki nedir bu kök hücre tedavileri? Kök hücre insan vücudunda uzun süre bölünmeye devam ederek kendini yenileyebilen farklılaşmamış hücrelere denir. Biz plastik cerrahlar olarak yağ dokusundan elde ettiğimiz kök hücreleri altın standart olarak görmekteyiz. Hastanın karın bölgesinden alınan bir miktar yağ dokusu özel tüplere konup ortalama 2 saatlik bir özel bir laboratuvar işlemlerinden geçirilerek kök hücrelerinden zenginleştirilmiş olarak uygulamaya hazır olacak şekilde hazırlanmaktadır. Ben aynı zamanda hastanın kanından hazırladığımız PRP’nin bu elde edilen kök hücrelerle karıştırılarak yüze, dekolte bölgesine ve ellere uygulamayı daha yararlı görmekteyim. Hastanın daha genç görünmesini ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlayarak yaşlanma sürecini yavaşlatıyoruz. Biz 2-3 yılda bir kök hücre işleminin tekrarını önermekteyiz.

Sonuçlar ne zaman fark edilir hastalarımızın en çok merak ettikleri soru: yağ dokusu enjeksiyonu ile elde edilen dolgunluk anında fark edilir. Elde edilen kalıcı dolgunluk çoğu zaman enjekte edilen yağ dokusunun %60-70 idir. kök hücreden zenginleştirilmiş yağ hücreleri ile elde ettiğimiz sonuçlar hem dokuyu onarıcı hem de kalıcı niteliktedir.

Tedavinin yan etkileri var mıdır? Kişiye kendi dokusundan zenginleştirlmiş kök hücre verildiğinde alerjik bir yan etki kesinlikle görülmez. Sadece enjeksiyon yerinde şişlik çok nadir olarakta geçici morluk olabilmektedir.

Kök hücre kullanım alanları

  • Cildin gençleştirilmesi sıkılaştırılması
  • Saç güçlendrime tedavisi
  • Yumuşak doku dolgu uygulamaları
  • Yara ve yanık iyileşmesi